T-Shirt Tasarlayarak Para Kazanma - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

T-Shirt Tasarlayarak Para Kazanma


Tişört tasarlayarak para kazanma konusunda uzun zamandır bir şeyler yazmak ve deneyimlerimi paylaşmak istiyordum. Kısmet bugüneymiş. Umarım beğenir ve yazımızı zenginleştirebilmemiz adına değerli yorumlarınızı paylaşırsınız.


Tişört tasarlayarak para kazanma emekli, öğrenci ve mikro gelir elde etmek isteyen tüm yatırımseverler için epey cazip bir konu haline geldi! 


Peki, tişört tasarlayıp satmak için ne yapmam gerek diye soruyorsan doğru yerde olduğuna inanabilirsin… 


Artık kısıtla zamanlarda da pek çok işler yapıp hem de gelir elde etmek popüler. Online girişim tişört tasarla para kazan sistemi gerçek mi gelin inceleyelim? T-Shirt tasarla para kazan sistemi için kesinlikle okumaya devam edin derim…

T-Shirt Tasarla ve Sat!


Tasarım programları ile aranız az çok iyiyse ve bunu nasıl bir gelire dönüştürebilirim diyenler t-shirt tasarlayarak para kazanma yolunu deneyebilir. Merak etmeyin tişört tasarımı satmak için henüz geç kalmadınız! Sizlere tişört tasarla sat anafikriyle, yaratıcılığınızı özgürce gösterebileceğiniz ve bundan para kazanacağınız bir fikirle geldik.


Bu yazımızda tişört tasarlamanın püf noktaları, tişört tasarlamanın ne kadar kazandırdığı, hangi programlardan ve tişört tasarlama sitelerinden yararlanabileceğiniz gibi pek çok konuyu inceledik… Tasarım yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.


Peki, tişört tasarlayıp satmak ne gibi püf noktalar içerir? Tasarım dünyasında önce çıkmak için neler yapmak gerekir?


 • Rakip araştırması yaparak ne gibi tasarımların revaçta olduğunu inceleyin.
 • Sosyal medya hesaplarında tasarımlarınızı sergileyin.
 • Fiyatlarınız makul ve cazip olsun
 • T-shirt'lerinizde kaliteli kumaş ve materyaller kullanmaya özen gösterin.
 • E-ticaret sitelerini sürekli gezin popüler ürünleri takibe alın.
 • Tablet veya bilgisayar kullanımına aşina olun.
 • Elektronik çizim kalemi işinize hız katar aman dikkat.
 • Tasarımlarınız ne kadar orijinal olursa o denli kazanırsınız.
 • Hedef kitlenizi ve kime satış yapacağınızı belirleyin.
 • Satışlarınızı mutlaka dijital pazarla süreçleri ile destekleyin.
 • Sezonsal değişimleri ve tasarım trendlerini atlamayın.
 • Kampanya, hediye ve indirimleri es geçmeyin.
 • Demografik ve coğrafi verileri inceleyin.

En çok seçilen tasarımlar bir şekilde haberler, en son çıkan filmler, en popüler oyunlar ve TV dizileri vb. ile ilgilidir buraya dikkat.

T-shirt tasarlayarak para kazanma odaklı işler genellikle iki kanalda ilerliyor. İlkinde tasarımcı gücünüzle ürünlerinizi yaratır, üretir ve pazarlarsınız. İkinci ve nispeten daha kolay senaryoda RedBubble tarzı sitelere sadece tasarımınızı yükleyebilir ve tüm zorlu pazarlama süreçlerini küçük bir komisyon ödeyerek atlatabilirsiniz.

Bu gibi çoğu yabancı siteler uygun sisteme ölçülerde yüklemenizi isteyen ve sonrasında değişik mankenlerin üzerinde otomatik olarak sergileyen yapılar. Ne kadar çok tasarımınız olursa o denli gelir elde edersiniz. Yine altını çizelim bu gibi "hazırla ve yükle" sistemin eksileri ve artıları var. Biraz yüksek komisyon alabildiklerini belirtelim.
Tişört tasarlayarak para kazanmak artık çok daha kolay zira dijital dünya işlerimizi epey kolaylaştırdı! İyi bir mali disiplin ve pazarlama kabiliyetleriniz varsa işinizi büyütebilirsiniz. Kazanç miktarı yaptığınız pazarlamanın kalitesine, girişte bahsettiğimiz kullandığınız materyallere ve malzemeye göre değişiklik gösterecektir.

Tişört Tasarla Para Kazan Siteleri


Biraz önce bahsettiğim RedBubble haricinde "basitçe hazırla, yükle ve kazan" formatlı pek çok çevrimiçi sistem mevcut. Öncelikle bu sitelere girin ve ne gibi ürünlerin revaçta olduğunu inceleyin derim.

Sonrasında Canva Pro ile PNG formatlı tasarımlar hazırlayabilir ve bunları sistemlere yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz tasarımları ilgili alanlarda (t-shirt veya şapka) konumlandırabilir ve bir iki kısa kontrol sonrası yayına alabilirsiniz. 

 • Tshigo Para Kazanma 
 • Kammana 
 • Tisho 
 • Baskimo 
 • Spreadshirt 
 • Designhill 
 • PrintFul Gelato

Unutmayın yaptığınız tasarım ne kadar kaliteli olursa olsun seçtiğiniz açıklayıcı başlıkların ve alt metinlerin tüketicinin dikkatini çekebilecek kalitede olması gerekiyor ki burada SEO denen kavram karşımıza çıkıyor. Yine rakiplerinizi inceleyin ve benzer ürünler için ne gibi başlıklar belirlediklerine bakın. Bunları çevrimiçi bir excel dosyasında sonraki tasarım işleriniz için toparlayın. (Google DOCS)

Tişört Tasarımı Yapabileceğiniz 5 Program!


Photoshop ve CANVA'yı saymaya bile gerek yok. Bana sorarsanız bu işte yeniyseniz Adobe Illustrator ile başlayın derim. Udemy ve Youtube'da sayısı kurs mevcut. İnanın biraz vakit ayırsanız sadece 6 ay gibi kısa sürede ortalama bir seviyeye gelebilirsiniz. Gerçekten zor değil. Figma ve Inscape ise diğer popüler programlar.

Tasarım Tişörtleri Nasıl Satarım?


Ben tasarlamak istiyorum sonrasında üretim süreci de bende olabilir diyenlerdenseniz kar marjınızın daha yüksek olacağı sevindirici bir gerçek. Kadınlara yönelik ürünleriniz varsa Trendyol'da bulunmanız olmazsa olmaz. Trendyol'un bana göre tek dezavantajı çok fazla komisyon alması.

Trendyol haricinde Hepsiburada, Dolap, Shopier, Etsy ve olmazsa olmaz Instagram'ı deneyebilirsiniz. Bütçeniz elveriyorsa ve dijital pazarlama ile destekleyebilecekseniz kendi web siteniz üzerinden de satabilirsiniz.

Fiziksel olarak satabilirim ben Trendyol vs'lere çevrimiçi komisyonlar da ödemek istemiyorum diyenlerdenseniz kermeslerde veya pazarlarda bulunmanızı öneririm. Evet işleri biraz daha zorlaştırdım ancak pazarlar gerçekten tüm bu yazımda kar marjı en yüksek satış alanı.

Toparlayacak olursak kıyafet tasarımı odaklı ilerleyeceksek "sadece tişört tasarlarım" mantığından çıkmanız gerekiyor. Yani pek çok şeyi tasarlıyor olabilmeniz ve bu yetkinlikte olmanız gerekir.

Sektöre yeni girdim ve fikrim de yok ve bence kazanmam da zor diye düşünmemeniz gerekiyor. Öncelikle üstte listelediğim sitelere girin ve ne gibi tasarımların anasayfada öne çıkarıldığını inceleyin. Sonrasında hangi tasarım programını seçeceğinize karar verin. Emin olun bu iki noktayı çözdükten sonra işinizde epey ilerleyeceksiniz.

Tişörtler diğer basılı ürünlerden daha çok satar buraya dikkat. Tişört tasarlamaya odaklanın ve tasarımlarınızın kupalarda veya defterlerde nasıl görüneceği konusunda bu kadar endişelenmeyin. Kendi adıma konuşmam gerekirse satışlarımın %5'inden azı tişört dışındaki ürünler oldu.

Bu gibi sitelere içerik (tasarım) yükleyen binlerce tasarımcı var, bu yüzden sadece 1 veya 2 harika sanat eseri ile müşteri alamayacağınız muhakkak. 

Diğer içerik tabanlı sitelerde olduğu gibi, ilk kazançlarınızı görmeniz biraz zaman alabilir. Ancak cesaretiniz kırılmasın; hobinizin tadını çıkarın ve tasarımlarınızı yüklemeye devam edin. Tasarımlarınız emin olun internette kalıcı olacak ve bu da yüklenen tasarım sayısını artırırsanız satış yapma olasılığınızın artacağınız anlamına geliyor. Sonunda, istikrarlı aylık gelirlere emin olun ulaşacaksınız.

Lütfen sormayı, yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Bu sayede yazımızı zenginleştirebileceğiz.


Yorumlarınız Değerlidir