En İyi Çamaşır Makinesi ve Detaylı Satın Alma Rehberi - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...


En İyi Çamaşır Makinesi ve Detaylı Satın Alma Rehberi

2022 en iyi çamaşır makinesi tavsiyeleri listemize ek olarak; hangi çamaşır makinesi alınmalı 2022 ve en uzun ömürlü çamaşır makinesi sorularını da cevaplayacağım gayet detaylı bir rehber hazırladım:


Çamaşır makineleri yerli üreticiler ile güçlenip gelişse de kur artışı etkisiyle bir çamaşır makinesi sahibi olmak eski yıllara nazaran çok daha zor hale geldi. Yazının sonunda da göreceksiniz iş görür 0 bir model 2.700 TL'den başlıyor.


En iyi çamaşır makinesi markaları için şunu aklınızın bir kenarına yazın; çok param var ve bir çamaşır makinesinin nasıl kullanılacağını biliyorum diyenlerdenseniz MIELE, sağlam bir Alman malı olsun uzun yıllar götürsün diyenlerdenseniz BOSCH veya AEG, dağ başında köyde kasabada bile servisi parçası olsun ben yerli üreticiden yanayım diyenlerdenseniz Arçelik ve BEKO'yu öneririm.

Elbette; garantisini uzatarak SEG, REGAL ve VESTEL gibi markaları kullanan ve bu durumdan çok memnun arkadaşlarım var. Dijitalsiz beyinsiz makinaların daha az arıza yaptığını savunan dostlarım da var. 


Kalabalık bir aile, haldır huldur çamaşır yıkanacak bir asker koğuşu, yeni evli bir çift, bekarlar veya emekliler farklı kirlilik derecesine ve teknoloji yatkınlığına sahip olacağından her çamaşır makinesi tavsiyesi herkes için geçerli olmayabilir. 


Misal beyaz eşya tamircisi bir arkadaşım çok fazla deterjan koyduğumuzdan ve genel olarak çamaşır makinesi kullanmayı bilmeyip hasar verdiğimizden bahseder durur ve bana göre çok da haklıdır. Neyse asıl konudan sapmayalım. 


Şimdi bu yazıyı 5 Mayıs 2022'de yazdım ve rastladığınız süre zarfından muhtemelen çok yeni teknolojiler hayatımıza girecek. Şahsen en iyi çamaşır makinesi hangisi arayışında bir kişi olsam aşağıdaki soru listeme sağlam cevaplar arardım:


  • Garanti uzatmayı düşünüyor muyum?
  • Tek kişiyim ve 8-9 KG çamaşır makinesi şart mı?
  • Yakınlarda servis var mı?
  • Hepsiburada, Cimri.com gibi fiyat karşılaştırma sitelerini inceledim mi?
  • 10 yıl motor garantisi veya +5 yıl garanti seçeneği sunan markaları da inceleyin,


Üstten yüklenebilen modeller ABD ve Avrupa'da çok popüler ve eğilmekte zorlanan ileri yaşta bir kimse için gayet kullanışlı olabilir. 


Sadece en yeni modellere odaklanmayın; sıfır km, enerji sınıfı yeterliliklerini karşılayan bir modeli çok daha ucuza alabilirsiniz. 


Evinizde ufacık seslere bile uyanabilen bebek olabilir veya sesten rahatsız olabilen bir bünyeye sahip olabilirsiniz. Özetle desibel kavramı az gürültülü çok gürültülü makineleri özetleyen yeni nesil bir tanımlayıcı ve gözden kaçırmayın derim. 


Şu saatte çalışsın gibi zaman ayarlamaları artık bir çok makinede standart keza yıkamanın bitmesine ne kadar süre kaldığını gösteren makineler de öyle.


Daha büyük makineler ciddi su ve enerji sarfiyatı demektir. Tek kişi yaşıyorsanız ve her Allahın günü battaniye yıkamayacaksanız neden gerekli olsun ki?


Yaşadığınız coğrafyadaki sıcaklık seviyesi de makine tercihinizi etkileyebilecek bir faktör. Misal oldukça sıcak bir yerde yaşıyor ve çamaşırlarınızı sorunsuz kurutabiliyorsanız; daha düşük devirler sizin için sorun olmaz. 


Soğuk bölgelerde yaşayanlar ya da çamaşır kurutmak için fazla yeri olmayanlar; kuruya yakın çamaşırlar almak kurutma özelliğine sahip yüksek devirli makineleri tercih edebilir.


Her makine temizliğie vurgu yapsa da benim gibi hijyen konusunda takıntılı iseniz bebek ya da hijyen özelliğine sahip çamaşır makinelerini listenizin üst sıralarına yazabilirsiniz. Bazı çamaşır makinelerinde, iri çamaşırların kolayca yıkanmasını sağlayan yorgan programı da mevcut.


Çamaşır Makinesi Fiyatları


SEG SCM-5800 A ++ Sınıfı 5 Kg Yıkama 8000 Devir Çamaşır Makinesi bana göre gayet iş görür bir model ve fiyatı da Mayıs 2022 itibariyle 2.699 TL. Bu ürün piyasadaki en ucuz çamaşır makinesi olarak öne çıkıyor.


Altus AL 7103 D A +++ Sınıfı 7 Kg Yıkama 1000 Devir Çamaşır Makinesi ise en popüler çamaşır makinesi olarak öne çıkıyor ancak fiyat karşılaştırma siteleri ile alakalı paylaşmak istediğim önemli bir husus var.

Bir fiyat karşılaştırma sitesinde fiyatları analiz ederken bazı ürünlerin kullanıcı yorumlarına göre değil üreticinin ilgili web sitesine yaptığı ekstra ödemeler ile de öne çıkabileceğinin farkında olmalısınız. Bunlara devamlı üst sıralarda gösterilen sponsporlu ürünler denmekte. Alelacele karar vermeden öneriler listesini dikkatle inceleyin derim.


Hangi Çamaşır Makinesini Alacağıma Karar Verdim Peki Şimdi?


Özellikle konunun uzmanları veya ustaların paylaştığı ürün inceleme videolarında kutu açılımı, desibel değerleri gibi hiçbir web sitesinde göremeyeceğiniz deep dive detaylara rastlarsınız. Sesi dinlemeniz de önemlidir.


Yine Şikayetvar sitesine gidip almak istediğiniz modelle alakalı kronik sorunlar var mı veya insanların yorumları neler, ürünle alakalı kaç şikayet gelmiş bir bakın derim. Ekşisözlük de bunun için en uygun sitelerden biri.


Yorumları da Okudum Ödemeyi Nasıl Yapayım?


Çoğumuz internetten dijtial dünyadan ürün almaya temkinli yaklaşırız ancak en uygun fiyatların da bayilerden ziyade bu kanallarda olduğu bir gerçek. Hepsiburada, Cimri ve Trendyol gibi pazaryerlerindeki satıcı puanlarını ve yorumları inceleyerek sipariş verirseniz cebinizde en azından bir 500 TL kalır.


Spotçulardan Beyaz Eşya Alınız mı?


Şahsen bekar veya öğrenci olsam kesinlikle gidip spot mağazasından alırdım. Evliyken bu biraz zor tabi. En ufak bir sorunda ben sana dememiş miydim ile muhatap olmamak için 1.000 TL fazla veririm yeter ki başım ağrımasın arkadaş diyenlere de hak vermek gerek.


Gözle görülmesi zor ufacık bir kozmetik hasardan dolayı spot mağazına düşmüş bir ürünü alıp en az 10 sene kullanmanız olasıdır. Tabi tercih sizin.


Hangi çamaşır makinesi alınmalı 2021?, en iyi çamaşır makinesi kadınlar kulübü, en iyi çamaşır makinesi sıralaması, kurutmalı çamaşır makinesi ve en iyi çamaşır makinesi yorumları arama sonuçlarına karşılık gelen bilgiler paylaştım. Umarım beğenir ve çamaşır makinesi yolculuğunuzu bizlerle paylaşırsınız.

Yorumlarınız Değerlidir