Instagram'da Yetişkinlere Özel İçerikler Paylaşmak - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Instagram'da Yetişkinlere Özel İçerikler Paylaşmak


Instagram, topluluk kurallarını ihlal edebilecek uygunsuz gönderileri geri plana alarak daha aile dostu içerikler sunmayı hedefliyor.


Facebook bir blog gönderisinde , "Cinsel açıdan müstehcen bir gönderi, onu paylaşan hesabı takip ederseniz Feed'de görünmeye devam edecek, ancak bu tür içerik daha geniş topluluk için Keşfet veya hashtag sayfalarında görünmeyebilir" demişti.


Instagram şu anda kadın meme uçları, cinsel ilişki ve cinsel organ resimleri de dahil olmak üzere cinsel içerik listesini genişletmektedir. Ancak şirket, mastektomi sonrası yara izi, aktif olarak emziren kadınlar ve resim ve heykel fotoğraflarında çıplaklık fotoğraflarına kısmen izin veriyor.

Instagram'ın denetleyeceği içerik türü söz konusu olduğunda çizgilerin biraz bulanık olduğundan söz edilebilir.


Yine Instagram, müstehcen gönderileri ile kurallarını çiğneyen içerikleri Keşfet ve hashtag sayfalarında önerilmesini sınırlayacağını söyledi. 


Takipçi artırmak için erotik hedeflemeler kullanan hesapların bikini level içeriklerle kimi zaman sınırları zorladığı bilinmekte. Bu gibi sayfaları görmek istemeyenlerin gizle-gösterme gibi işaretçilerle arayüzlerini temizlediği biliniyor. Şikayet de edilebilir elbet.


Aralık ayında Tumblr, platformunda pornoyu yasakladı ve bir kullanıcı grubundan tepki aldı. Çıplaklık konusundaki gevşek kuralları nedeniyle popülerlik kazanan platform, çocuklara yönelik cinsel istismarın ortaya çıkmasıyla bu kararı almıştı.


Instagram ayrıca güvenlik nedenleriyle kısmen çıplak çocukların resimlerini de kaldırır. Şirketler müstehcen içeriği belirlemek için kullanıcı raporlarına da güveniyorlar. 


Özellikle Instagram, tüketicilerin doğrudan uygulama üzerinden ürün satın almasına yardımcı özellik geliştirdiğinden, daha aile dostu içeriğe geçişin bu platformların daha fazla reklamverene ulaşmasına yardımcı olması bekleniyor. 

Yorumlarınız Değerlidir