Size Para Kazandıracak 25 Yaşam Becerisi - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Size Para Kazandıracak 25 Yaşam Becerisi


Çılgınca cimrilik yapmaktan bahsetmiyoruz. Tasarruf, mali olarak iyileleşmek isteyenlerin kesinlikle akıldan çıkarmaması gereken bir başlık. Bütçe hazırlamayı çocukluk yaşlarda öğrenmediyseniz endişelenmeyin. Bankaların uyarıcıları bir yana, bunun için hazırlanmış bir çok akıllı telefon uygulaması mevcut. 


para kazanmakPara tasarrufu için kullanabileceğiniz mobil uygulamalar; MİNT, DIGIT ve BLUECOINS. Bunlar net kazancınızı ve giderlerinizi görebildiğiniz oldukça kullanışlı uygulamalar.


Zengin olmak istiyorsanız, hadi zenginliği geçelim para biriktirmek istiyorsanız, benimseyebileceğiniz en önemli alışkanlıklardan biri harcamadan önce biriktirmektir. Başka bir deyişle, maaşınızı aldığınızda yapmanız gereken ilk şey biriktirmek istediğiniz parayı doğrudan birikim hesabınıza aktarmaktır. Emin olun elinizdeki parayla geçinmeye alışacaksınız.


İlk başlık Tasarruf'tan sonra "Fazlaları Ele" ile devam edebiliriz. Dijital abonelikler, kullanılmayan spor abonelikleri ve benzer kalemleri topladığımızda her ay ne kadar fazla ve saçma şekilde para harcadığımızı görebiliriz. Gözlemleyip takip etmek de son derece ciddi bir yaşam becerisidir.


Bir sonraki başlık ise "Sabır". Para biriktirmeyi bir yolculuk olarak düşünün. Sabırsızsanız, karşılayamayacağınız şeyleri satın alma tuzağına düşebilirsiniz ve bu da sizi doğrudan borca ​​sokar. Çoğumuzun yaptığı hata elimize az biraz para geçince hemen harcamak oluyor.


Pasif gelir akışını geliştirmenin bir diğer yolu kişinin kendine yatırım yapmayı bilmesi. Elbette, bazı yatırımlar diğerlerinden daha iyidir, ancak riskinizi azaltan çok sayıda güvenli, çeşitlendirilmiş yatırım seçeneği vardır.


Yatırımlarınızdan iyi bir getiri elde etmek için Wall Street kurdu olmanıza gerek yok. Örneğin, başarılı bir geçmişe sahip yatırım fonlarına yatırım yapabilir, yarıda bıraktığınız kurs ve eğitimlerle gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.


Yine bir diğer ve benim de çok sevdiğim başlık ise "Pişirme." Yemek yapmayı öğrenmek, size bir ton para kazandırabilecek, bağımsızlık ve sevdiğiniz yemekleri hazırlama özgürlüğü verebilecek çok değerli bir yaşam becerisidir. Yemek yapmayı öğrenmek için karmaşık bir yemek kursuna da gitmeniz gerekmiyor. Biraz gözlem ve biraz da YouTube ve yetenek kafi.


Malzemeleri toplu olarak satın alabilir bir kısmını dondurabilirsiniz, böylece gelecekteki öğünlerinizde çözebilir ve tadını çıkarabilirsiniz. Yemek planlaması sadece paradan tasarruf etmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize de yardımcıdır.


Bir arabanız varsa, temel otomotiv becerilerini öğrenmek size çok para kazandıracaktır.


Ufak tefek işleri kendi başınıza yapabiliyorsanız, her sorun çıktığında aracınızı servise götürmek zorunda kalmazsınız. Lastik akü veya silecek değişimleri, aracın yağını suyunu kontrol benzeri basit işler için servise gitmek zorunda değilsiniz.


Pazarlıkta İyi Olun Ancak Abartmayın


NE var ki bunda, ben zaten yapıyorum diyenlerin çoğu fazlaca ısrar etmeden rakama katlanır ve peki diyerek devam eder. Burada kritik nokta ısrarcı olmak ancak nerede bırakacağını da bilmektir. İyi bir poker yüzüne sahipseniz pazarlık, üstte saydığım tüm maddelerden daha iyi bir getiri aracıdır.


Bahçe ve peyzaj düzenlemeleri, ufak tefek ev tamiratları, kendi-yap işler, dikiş, balık tutma ve avcılık, yiyecekleri nasıl saklayacağını bilmek ve köy veya kasabada yaşayanlar için odun toplamak başlı başına makale konusu beceriler. 


Odaklanma sorunu yaşamayan kontrollü ve disiplinli kişiler saydığım tüm maddelere yenilerini ekleyebilir ve yazımızı geliştirmemiz adına bizlere yardımcı olabilir. 


Bu yazımızda; yaşam becerileri örnekleri, yaşam becerileri ne demek, para kazanmak, tasarruf, tasarruflu olmak ve para biriktirmek arama sonuçlarıyla alakalı bilgiler derlemeye çalıştık.

Yorumlarınız Değerlidir