Ofisten Çalışırken Kaybetmeniz Gereken 6 Kötü Ev Alışkanlığı - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Ofisten Çalışırken Kaybetmeniz Gereken 6 Kötü Ev Alışkanlığı


Bildiğiniz gibi ofisten çalışmak bambaşka bir ruh hali ve atmosferdir ve evden çalışmaktan tamamen farklıdır. Yani, ofisinize geri dönmek üzereyseniz veya çoktan geri döndüyseniz, kaybetmeniz gereken bazı kötü evden çalışma alışkanlıkları bulunabilir.

İletişim Eksikliği


Evden çalışmak, bazı çalışanların iletişim yeteneklerini kaybetmesine neden olabilir. Tam zamanlı çalışmaya başlayacaksanız, iş arkadaşlarınızla nasıl iletişim kuracağınızı bilmeniz, bu konuda zayıfsanız geliştirmeniz gerekir. İletişim, yeni ilişkiler ve bağlantılar kurmanıza yardımcı olacaktır ve bu, herhangi bir çalışan için olmazsa olmazdır.

Kaytarmak 


Evden çalışmak bazı insanları tembelliğe sevk edebilir. Evde üretken olamayan ve sürekli erteleyenlerdenseniz bunu ofise taşımayın. Ofiste odaklanmış ve enerji dolu olmalısınız; ayrıca işlerinizi bitirmek için belirli bir saate bağlısınızdır, ertelerseniz fazla zaman kaybedersiniz, bu da teslim tarihlerini kaçırmanıza neden olur.

Organize Olmayan Mekanlar 


Bazı insanlar evden çalışırken dağınık olma alışkanlığı kazanabilirler, ancak ofise döndüklerinde bunu kaybetmeleri gerekir. Performansınızı etkileyebilecek ve kendinizi verimsiz hissetmenize neden olabilecek sebeplerden biri dağınıklıktır. Düzensiz alanlar motivasyonu kaybetmede çok büyük bir etkendir, dağınık bir ofiste çalışamazsınız. 

Organize Olmayan Zaman 


Evdeyken, işe gidip gelme zamanından tasarruf ettiğiniz için elinizde çok zaman olur; bu, uyumak ve hatta günde birçok işi bitirmek için ekstra zamana sahip olma ayrıcalığını verecektir. Evde, mesai saatleri dışında bile tüm işlerinizi bitirebildiğiniz için zamanınızı düzenlemeye çok fazla dikkat etmemeniz normal karşılanabilir. Bu ofise getirilemez! 

Çoklu Görevleri Evde Bırakın


Evden çalışmak çoklu görev alışkanlıkları yarattı ancak ofise döndüğünüzde bundan vazgeçmeniz gerekiyor. Çoğu insan evden çalışırken birçok şeyi aynı anda yapabilir, yemek yaparken, yemek yerken ve hatta çocukları izlerken online toplantılar yapabilir. 


Çoklu görev, bazı kişilerde odaklanma zorluğu yaratır ve bu insanlardan biriyseniz, bunu ofisinize getirmeyin. Ofisten çalışırken çoklu görev yapmayın, aynı anda iki görev üzerinde çalışamaz veya bir proje üzerinde çalışırken başka bir şey yapamazsınız. Çoklu görev, çalışırken ayrıntıları atlamanıza neden olabilir ve bu da büyük sorunlara yol açabilir.

Ekip Çalışması Eksikliği 


İletişim eksikliği, yalnız çalışmanıza neden olacak, bu da ekibinizle işbirliğinde zorlanmanı sağlayacaktır. Evden çalışırken ekip çalışmasından uzaklaşanlardansanız, bu kabiliyeti geri kazanmanız gerekir. Ofiste olmak tamamen ekip çalışması ve iş arkadaşlarınızla işbirliği yapmakla ilgilidir. Tekrar iletişim kurmaya başladığınızda ekibinizle birlikte çalışabileceksiniz; ikisi de birbiriyle ilişkilidir.


Bu yazımızda; hepsiburada evden çalışma, getir evden çalışma, türkiyede evden çalışma, turkcell evden çalışma, pandemi sürecinde evden çalışma fırsatları, izmir evden çalışma fırsatları ve covid evden çalışma arama sonuçlarına karşılık gelen bilgiler toparlamaya çalıştım. Umarım beğenir ve yorumlarınızı paylaşırsınız.

Yorumlarınız Değerlidir