Kadın Girişimciler için En İyi 20 Küçük İşletme Fikri - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Kadın Girişimciler için En İyi 20 Küçük İşletme Fikri


Erkek meslektaşlarımızdan daha fazla lisans ve yüksek lisans derecesi alıyoruz, her gün ortalama 1.821 işletme kuruyoruz ve ABD'deki tüm işletmelerin % 36'sına sahibiz.


Bu veriler ABD için olsa da etkisi genele yayılıyor. Kadınlar sahip oldukları kaynaklar ne olursa olsun kendi işlerini kurarak kalıcı gelirler elde edebilir. Kadınlara yönelik birçok düşük maliyetli küçük işletme fikri var ve bazılarını sizler için listelemek isterim:

İnternetten para kazanmak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve bir masa. Erişeceğiniz kaynaklar ve kurslar, aradığınız özgürlüğü ve tatmini sağlayacak bir iş kurmanıza yardımcı olacaktır.


Serbest yazarlık


Her yıl şirketler kaliteli içerikleri daha da önceliklendiriyor, böylece serbest yazarlar için fırsatlar ve işler  kolayca ulaşılabilir ve daha kazançlı hale geliyor. Nerede iş bulacağınızı, talep edeceğiniz ücreti ve nasıl yetkinleşeceğinizi bilmelisiniz.


Düzeltmenlik


Kişi veya kurumlar çalışmalarının anlaşılır ve hatasız olduğundan emin olmak için yetkin düzeltmenlere ihtiyaç duyar. Edebiyat bölümü veya öğrencilerinin süreçte önde olacağını söyleyebiliriz. Bionluk, Fiverr veya Upwork üzerinden ilan açabilir veya iş arayanlara ulaşabilirsiniz.


Sanal Asistanlık


Sanal asistanlık veya kişisel asistanlık, güvenilir, düzenli ve problem çözücü bayanlar için son derece basit bir iştir. Bu kimseler; işletme sahipleri için sosyal medya ve takvim yönetiminden otel veya restoran rezervasyonları gibi kişisel görevlere kadar çeşitli işleri gerçekleştirir. Görevlerin kendisi zor değildir ve sanal asistanlık serbest mesleğe adım atmak için harika bir yol olabilir.


Grafik Tasarım


Kadınlar için en iyi iş fikirlerinden biri de, web siteleri yapan bir grafik tasarımcı olarak çalışmak , logolar tasarlamak ve yenilikçi ürünler geliştirmektir. Kurslara ve eğitimlere katılmak size kendi tasarım ajansınızı kurmanız için ihtiyaç duyduğunuz güveni verebilir.


Tasarımcılar veya yaratıcı ajanslar, kampanya yönetimi, tasarım, halkla ilişkiler ve içerik oluşturma dahil olmak üzere markalaşmanın tüm yönlerini kurum içinde gerçekleştirir.


Düğün Planlayıcısı


Çiftlerin yaklaşık %29'u , özel günlerini tamamlamaya yardımcı olması için profesyonel bir düğün organizatörü tutuyor. İster tam hizmet planlaması, isterse koordinasyon günü olsun, düğün planlama endüstrisinde kadınlar için çok sayıda iş fikri vardır.


Yahudi düğünleri veya lüks düğünler gibi belirli bir kategoride uzmanlaşabilirseniz, potansiyel müşterilere kendinizi daha kolay pazarlayabilirsiniz.


Evde Kreş


Dünyanın bir çok yerinde, bebek gündüz bakımının maliyeti kolejden daha pahalıdır. Çözümler arayan aileler için bu maliyetleri daha da düşük tutmak adına daha fazla lisanslı ev içi kreşe ihtiyaç var.


Köpek Bakımı


Amerikalılar evcil hayvanlarını severler. ABD'deki evcil hayvan sahipleri; temizlik, yatılı konaklama, eğitim, yürüyüş ve diğer evcil hayvan hizmetleri için yılda 6 milyar doların üzerinde harcama yapıyor. Tüylü bebekleri insanlardan daha çok seviyorsanız, mobil köpek bakım işi, evcil hayvan pansiyonu veya evcil hayvan egzersiz hizmetleri başlamak için harika bir iş olabilir.


Çamaşırhane Hizmeti


Yeterince ertelerseniz, çamaşır yıkamak tüm gün süren sıkıcı bir olay olabilir. Birçok meşgul ebeveyn ve profesyonel, ailenin tüm çamaşırlarını yıkamak için gereken zamana sahip olmayabilir. Mobil çamaşırhane hizmeti sunarak; müşteriler için kıyafetleri alır, yıkar, katlar ve bırakırsınız. Giysilere ve parça sayısına bağlı olarak, çamaşır yükü başına ciddi paralar kazanabilirsiniz.


Dikiş ve Tadilatlar 


Dikiş ve tadilat işi, dikiş konusunda yetkin ve kumaşlar hakkında bilgili ev hanımları için en iyi iş fikirlerinden biridir. Belirli bir tadilat türünde uzmanlaşarak başlayın ve bu işler için iyi bir terzi olun. Pantolon kıvırarak küçük başlayabilir ve gelinlik gibi eğlenceli öğelere kadar ilerleyebilirsiniz.


Diğer iş fikirlerini şu şekilde özetleyebiliriz; fotoğrafçılık, iç tasarım ve dekorasyon işleri, içerik yazarlığı ve editörlük, öğretmenlik, kişisel antrenörlük, pazarlama ve halkla ilişkiler, defter tutma veya nuhasebe işleri kendi işini kurmak isteyen kadınlar için uygun olabilir.


Özellikle köpek bakımı ve çamaşır işlerini beğendim. Bahçeli bir eviniz varsa günlüğü 100 TL'den 5 gün köpek baktığınızı düşünsenize, üstelik hayvanları sevenler için çok da eğlenceli bir iş.


Bu yazımızda; türkiyede olmayan iş fikirleri, kadın girişimci iş fikirleri, yeni iş fikirleri 2021, dünyada yeni iş trendleri, iş fikirleri ekşi ve kadınlar için iş fikirleri başlıkları için bilgiler paylaştık. Umarım beğenir ve değerli görüşlerinizi paylaşırsınız.

Yorumlarınız Değerlidir