Instagram Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Instagram Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi


İnstagram danışmanlığı konusunda daha doğru tüm sosyal medya işlerinde atılan ilk ve en bilindik yanlış adım, süreci hevesli ancak deneyimsiz kişilere, muhtemelen birilerinin tanıdığına bırakmak oluyor. 


Bu arkadaşların CANVA'lı hazır şablon beylik işlerinden jet hızında sıkılan firmalar (veya kişiler) bu ikinci adımda da tüplü monitör önünde bekleşen merdivenaltı yığınlarla muhatap oluyor. Bu ikinci kitle az biraz dijital reklamlarla haşır neşir olduğundan kendilerini iyi pazarlıyor.

Tabi ortada ne bir ofis, ne bir sabit telefon ne de fatura kesilebilecek samimi bir muhatap var. Yine son derece verimsiz bir 5-6 aylık dönemden sonra,"lanet olsun parası neyse verelim, profesyonellerle ilerleyelim.." noktasına geliniyor ki işin en acınası kısmı bu. Kaybolan aylar ve binlerce lira. Ortada atılan tek bir adım yok.


Böyle mülteci kılıklı vitaminsiz iki arkadaşla ister istemez muhatap oldum ve bir toplantı odasında bir arada olma şanssızlığına eriştim. Şimdi abicim.. diye parmağını bize sallarken parmağındaki kurtlu yüzüğü de dikkat çekiciydi. Replika ayakkabılarını ve çağlar öncesinden kalma bilgisayarını hiç saymıyorum.


Elbette orada notlarını verdik ve teşekkür ederek kendilerini uğurladık. Hayatımızdan kayıp giden bir saatin hesabını da burada size veriyorum ki benzer sürecin benzerini sizler de yaşamayın.


Bu arada; ne giyimleri, ne tavırları ve konuşmaları bu kararı almamızda etkili oldu. Referansları yetersizdi, sunumlarında klişelerden öteye geçemediler, istediğimiz raporlamayı sunamadılar ve bunun gibi bir çok hatalar zinciri özetle peşi sıra geldi. Güçlü bir senaryoları yoktu diyelim uzatmadan.


Demem o ki kimlerle muatap olacağınız konusunda seçici davranın. 

Yorumlarınız Değerlidir