Ücretsiz Site Tanıtımı Yapabileceğiniz En Güncel Siteler - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Ücretsiz Site Tanıtımı Yapabileceğiniz En Güncel Siteler


Ücretsiz site tanıtımı ile alakalı, daha önce de sık paylaştığım gibi, "hayatın sırrını da verseniz" bunu nerede ve nasıl paylaşacağınıza hakim değilseniz kitlelere ulaşmanız zor, hal böyle olunca "neden web sitem trafik almıyor,", "neden web sitemi kimse ziyaret etmiyor" sorularıyla sık karşılaşır oluyoruz.
Benim şahsi kanaatim, özgün içerik üreten ve buna da haddinden fazla zaman ayırabilen motive kişiler, haftanın bir gününü tanıtım ve reklamlara ayırmalı.


Tanıtım ve reklam dediğimizde ilk akla gelenler; web sitemizin demirbaşı sosyal ağları güncellemek, sözlük sitelerinde reklam kokmayan kaliteli blog paylaşımları yapmak ve forumlarda etkileşime girmek... Forum haricindekileri otomatik olarak yapan eklentiler mevcut ancak çok şablon kokuyor.


Ücretsiz site tanıtımı yapabileceğiniz bir kaç site:


 1. Donanım Haber
 2. WM Aracı
 3. İyinet
 4. Forum Türkiye
 5. Tapatalk


Yine şahsi düşüncen bu tip yayılımları manuel olarak yapın! R10 gibi forum sitelerinde de aktif olup paylaşımlar yaparsanız hem çevre hem de yeni gelir kalemleri elde edebilirsiniz. Ya biz bunları biliyoruz daha farklı nelerin var dediğinizi duyar gibiyim ancak ben dahil çoğumuz ne yazık ki sitelerimizi gereği kadar tanıtamıyoruz.


Öte yandan blog backlink de tanıtım ve etkileşim için önemli bir mecradır. Misal bu yazının altına onaylayabileceğimiz tarzda bir yorum yazarsanız yorumları okuyan ilgili kitlenin sitenizi ziyaret etme şansı artar. Bu da kalıcı takipçiler ve bol hit demektir.


Yukarda saydığım 6 siteye ek olarak; Linkedin, Pinterest ve Instagram sayfalarınızı da oluşturup sık güncellemeyi lütfen ihmal etmeyin. Evet Facebook artık eski popülerliğini yitirdi ancak hitap ettiğiniz coğrafyada hala popüler olabilir. Zaten tüm bu saydıklarımı hakkıyla tamamlamanız bir gününüzü alacaktır.


Ücretsiz site tanıtımı yapabileceğiniz en güncel siteler başlıklı bu yazımızda; site tanıtımı yapan siteler, forum site tanıtımı ve bedava site tanıtımı konularıyla alakalı bilgiler derlemeye çalıştık. Umarım beğenir ve yorumlarınızı paylaşırsınız.

6 yorum

 1. R10 üyelik vs. biraz zor ama içerik olarakta çok sağlam. Faydalanmanızı tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Adem; öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim. Evet ne yazık ki kötü niyetli kişileri elemek için üyelik sırasında seçici davranıyorlar. Yine de kesinlikle R10'da bulunmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 2. Hayırlı olsun yeni yeriniz Görkem Bey. Sözlük siteleri hakkında ne düşünüyorsunuz backlink için?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Recep güzel dileklerin için çok teşekkür ederim. Nasılsın iyi misin?

   Bir kaç hafta önce Ekşi Sözlük tanıtımı araştıran bir arkadaşım için R10 üzerinden 200 TL civarı bir bedelle kısa tanıtım aldık. Geri dönüşler de tatmin edici seviyede. Trafikli sözlük konusunda Ekşi Sözlük uzun yıllar ilk sırada olacak gibi

   Sil
 3. Selamlar,
  Benim tavsiyem de forumlarda bir soru yada sorunu çözen bir mesaj altına alakalı bir link bırakmak oldukça faydalı oluyor. Zaman geçsede aynı soruna çözüm arayan kişiler sizin sitenize geliyor. Yoksa sitenizi tanıtın bölümleri gibi yerler bence çabuk tozlanan yerler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen katılıyorum yine de link bırakmak biraz riskli gibi zira site sahibi tarafından spamci damgası yemek de olası.

   Sil