Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...

Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları


Haber sitesi kuran, var olanı devralan veya internet gazeteciliği yapan dostlarımızın sosyal medya ile bütünleşik ilerlemesi şarttır! Günümüzde dijital dünya ile sınırsız bir erişime sahibiz, hal böyle olunca sosyal medya çalışmalarını da es geçmemek gerekiyor.


Şimdilerde Instagram, Twitter ve Linkedin yayılım anlamında öne çıksa da içerik ve görsel anlamında derin bir arşive sahip olmak şart. Evet 2020'de popüler ağlar bunlar ancak yenileriyle karşılaşmayacağımızı kim söyleyebilir? 


Haber Siteleri için Sosyal Medya Çalışmaları
Sosyal medya çalışmalarında hedeflenen kitleye özel çalışmalar yapmak, anketlerden yararlanmak, gündemi takip edebilmek gerekir. Instagram özelinde story yani hikaye ve videoların ilgi çektiğini söyleyebiliriz. Linkedin ise biraz daha ciddi bir platform. Bu mecrayı iş ilanlarınızı yayınlamak yahut yeni çalışanlar bulmak için kullanabilirsiniz.


Sosyal medyada her haber içeriğini yayınlamak yerine dikkat çekebilecek içeriklere yönelebilirsiniz. Rakip analizi, her yazımızda söylediğimiz gibi "dijital ağlarda da" şart. Eğer küçük veya orta ölçekli bir haber sitesine sahipseniz ve sosyal medyada aktif olmak istiyorsanız CANVA'dan faydalanabilirsiniz. Böylece tasarım bütçeniz cebinizde kalır.

Yorumlarınız Değerlidir