Kadın Spor Spikerleri Tatmin Etmekte Zorlanıyor - Medya Budur

Matbuat Basın Derken Medya

Yaratıcı çözümler üretir; markalar için iletişim stratejileri geliştirir...


Kadın Spor Spikerleri Tatmin Etmekte Zorlanıyor

İşim gereği home office yani evden çalışıyorum ve TV günün 18 saati sürekli olarak açık. Haber Global, Aspor ve TRT 3 arasında gidip geliyorum. beIN Sports snob geliyor, gözüm monitörde kulağım TV'da. Çok mühim bir hadise görüntü olursa kafamı çevirip bakıyorum. Hepinizden sıkıldım deyip Lalegül TV'ye TRT Belgesele geçiyorum yine sıkılıp futbol sohbetlerine dönüyorum.

Aspor'da hanım arkadaşlarımızdan biri ne zaman bir konuk ağırlasa; hımm, evet, evet dolgularıyla eşlik ediyor, ara sıra da kafa sallıyor hepsi bu. İsim vermemin bir anlamı yok neredeyse çoğu aynı. Futbolu bilen kadınların benden çok bıyığı vardır diye de düşünmemek lazım ki en fazla güler geçeriz. Şekilciliğin bir anlamı yok. 

TV spikerleri bayan, bayan sunucu isimleri, TRT spor spiker kadrosu, kadın sunucular ve bayan spikerler benzeri arama sorguları pandemi sonrasında epey artmış durumda. Bizlere de cevaplar bulup yol göstermek düşüyor.Yani futbola 20 küsur yaşlardan sonra bulaşmış olabilirsiniz ve elbette işinizi de seviyorsunuzdur ancak basit bir kitapyurdu sorgusuyla onlarca anı, biyografi vs'ye ulaşabiliyorken bunu hala yapmıyor olmanız, idarecilerinizin de bunu görememesi beni düşündürüyor. Ya okumayı sevmiyorsunuz ki bunu düşünmek istemiyorum ya da "amaan bana ne Alex'in anılarından" diyorsunuz ki bu daha tehlikeli.

Burada genç ve hevesli iletişim fakültesi öğrencilerine sesleniyorum. Bir kadının futbolu tüm dinamikleriyle bilmesi 70'lerden referanslar verebilmesi kadar güzel ve bakir bir alan yok. Evet bir Ali Ece olamazsınız ancak hiç değilse gidiş yolundan puan verelim.

Spikerin donanım ve kabiliyetleriyle konuğunu beslemesi, sorularıyla yönlendirmesini bekliyoruz. Sen kalkıp; "evet eveeğğt" dedikten sonra senin işini ben de yaparım ki inanın daha iyi yaparım. Sanırım kadınların; kıllı bıyıklı adamların hakim olduğu futbol dünyasına "öylesine" renk getirmesi ve bir "kenar süsü" olması bekleniyor. Vah bize.
Yorumlarınız Değerlidir